Ortodonta Lublin- zakończone leczenie

Ortodonta Lublin- wstęp do leczenia

Jeżeli nasz lekarz dentysta stwierdzi, że najlepszym dla nas specjalistą będzie ortodonta Lublin, to warto posłuchać doświadczonego fachowca i umówić się na taką wizytę. W większych i mniejszych miastach usługami jakie oferuje ortodonta Lublin są nie tylko aparaty ortodontyczne, ale także leczenie wad zgryzu i wymowy w inny sposób. Jeśli na przykład nasze dziecko nieprawidłowo układa język i jeśli ma cofniętą bródkę, to ortodonta Lublin najpierw sprawdzi przyczynę, a potem może zalecić jakieś regularne ćwiczenia, które cofną ten efekt bez konieczności zakładania aparatu ortodontycznego. Gabinety ortodontyczne przyjmują pacjentów z zębami stałymi, mlecznymi i przejściowymi. Krótko mówiąc nigdy nie jest za późno na wyleczenie wad zgryzu. Jeśli u pacjenta w dzieciństwie zaniedbano ten problem, to teraz w dorosłym życiu może on poprawić estetykę zębów, a co za tym idzie także swoje samopoczucie. Tego typu leczenie może być długotrwałe i na początku bywa bolesne, ale po zakończonej terapii pacjenci szybko zapominają po pełnym dyskomforcie, bo widzą, że ich zęby są proste i wyleczone. Jeżeli więc pacjent zdecyduje się na noszenie aparatu ortodontycznego, to najpierw specjalista będzie musiał wykonać zdjęcie rentgenowskie, następnie zrobić odlew żuchwy i całej szczęki, a dopiero potem wykonać na specjalne zamówienie aparat ortodontyczny. W trakcie leczenia pacjent co cztery- sześć tygodni będzie musiał przychodzić na wizyty kontrolne. W tym czasie ortodonta Lublin będzie regulował aparat i sprawdzał postępy leczenia. Kiedy zęby wrócą już na swoje miejsce, to następuje ściągniecie aparatu i przygotowanie pacjenta do dalszej terapii.

Ortodonta Lublin- co po zdjęciu aparatu stałego

Każdy kto zdecydował się na leczenie ortodontyczne na pewno z dużą niecierpliwością oczekuje na zakończenie leczenie. Chociaż do noszenia aparatu można się przyzwyczaić, to wielu pacjentów z ulgą przyjmuje moment zdjęcia aparatu. Proces ten podobnie jak samo założenie aparatu może trochę potrwać. Najpierw ortodonta Lublin za pomocą specjalnych kleszczy zdejmie zamki, następnie będzie odklejał pozostałe elementy i za pomocą specjalnych narzędzi ortodontycznych usunie resztki kleju. Nie trzeba się obawiać tego zabiegu, bo jest on zupełnie bezpieczny i nie powoduje uszkodzenia szkliwa. Tuż po zdjęciu aparatu lekarz może wykonać także piaskowanie, a po około trzech miesiącach można zdecydować się na wybielanie zębów. Niemniej jednak, to nie wszystko, pacjenci którzy przez długi okres czasu nosili stałe aparaty ortodontyczne, tuż po ich zdjęciu powinni mieć założone tak zwane aparaty retencyjne. Jeżeli na przykład stłoczone zęby wynikały z wad zgryzu, to może wystąpić tendencja do nawrotu tego schorzenia, aby tego uniknąć nosi się właśnie aparaty retencyjne. W ramach podsumowania można dodać, że noszenie aparatów ortodontycznych na początku na pewno nie jest przyjemne. Jednak w miarę upływu czasu pacjenci się do nich przyzwyczajają, i jeśli tylko stosują się do zaleceń dentysty, to nie powinni odczuwać żadnego dyskomfortu.

Zostaw Komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>