Gorączka

Gorączka jest najczęściej w granicach średniej, zdarzają się także przypadki z wysoką temperaturą ciała. Wzrost gorączki i narastanie bólów nasuwają zawsze podejrzenie przejścia procesu zapalnego na otrzewną.

Co dotyczy wymiotów, to na podkreślenie zasługuje, że w niektórych przypadkach może ich wcale nie być. Jako jeden ze stałych objawów zapalenia wyrostka robaczkowego wymienia się zaparcie stolca. Należy jednakże podkreślić, że często, zwłaszcza u dzieci młodszych i niemowląt, choroba ta przebiega z biegunką lub na przemian z zaparciem i biegunką.

We krwi stwierdza się bardzo często podniesioną leukocytozę (od 1-0 do 15 tysięcy) z przesunięciem w lewo obrazu krwinek obojętno- chłonnych.

Do powikłań, a właściwie do dalszego etapu rozwoju choroby, zaliczamy zapalenie otrzewnej miejscowe lub rozlane oraz ropień w miednicy małej lub ropień podprzeponowy. Miejscowe zapalenie otrzewnej (plastron) daje objawy bolesnego guza.

Zostaw Komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>