Diatermia

Aparatura działająca też na falach, z tą jednak różnicą, że ani Warszawy, ani też wiadomości na falach krótkich (również w pasmach: 16,19, 25, 31, 41 i 49 metrów) usłyszeć w niej nie sposób. Dlatego też, kiedy pielęgniarka włączy diatermię, nie kręcimy żadnymi pokrętłami pod pretekstem, że słychać tylko zagłuszanie, ponieważ nie jest to żadne zagłuszanie, lecz generator, natomiast jeśli już tak zupełnie nie możemy wytrzymać bez wiadomości, to po prostu nie planujemy zabiegów o pełnych godzinach.

W dniu przyjazdu do sanatorium, zanim jeszcze obejrzy nas lekarz i przepisze dietę, przy obiedzie, a następnie przy kolacji starannie studiujemy, czego, co bardzo lubimy, przy jakiej diecie nie dają. Dzięki temu nazajutrz, jeśli na przykład lubimy zjeść tłusto, natomiast nie znosimy ryżu, grysiku, kleiku i gotowanego mięsa, mówimy lekarzowi, że z naszą wątrobą jest już wszystko w porządku. Jeśli uwielbiamy potrawy korzenne, wędliny, mięso smażone, a nie znosimy nabiału – mówimy, że po naszej nadkwasocie już nie ma nawet śladu itd., itd.

Zostaw Komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>